Selülöz ve Endüstriyel Kağıt Üretiminde Lider Kuruluş


Yöntem Kağıt Grubu ülkemizde hammadde temininden tam mamüle kadar olan süreçte yüzde yüz yerli kaynaklar kullanarak üretim yapmaktadır. Son kullanıcıya sunulan ürün yelpazesinde yerli imalat %100 selülöz kullanılarak tuvalet kağıdından kağıt havluya, kağıt peçeteden karton bardağa kadar yüzlerce çeşit ve gramajda onlarca marka ile üretim gerçekleştirmektedir. Aynı zamanda ağırlıklı olarak ihracata yönelik fakat ülkemizde de kullanılan, firmaların kendi logolarını taşıyan özel üretimler yapmaktadır.

Yöntem Kağıt Grubu yapmış olduğu üretimlerle 2000'den fazla kişiye istihdam sağlayıp ülke ekonomisine ve ihracat açığının kapatılmasına önemli bir destek sağlamaktadır.

25Dönüm

Toplam Yerleşim Alanı

220

Çalışan Sayısı

18000ton

Yıllık Üretim

25ülke

İhracat Yapılan Ülke sayısı

Yöntem Kağıt
AilesiYÖNTEM KAĞIT AİLESİ

Yöntem ailesi olarak; kurulduğumuz 1996 yılından beri üretimlerimizde daima kaliteye odaklandık. Ülkemizin özellikle kağıt sektöründe başta yüzde yüz dışa bağımlı çalışırken günümüzde bu bağımlılık neredeyse tamamen ortadan kalkmış ve kağıt üretiminde kullanılan ham madde ve ara malzemeden başlayarak tüm makine ve ekipmanları yerli sanayi kullanılarak üretilmeye başlanmış ve firmamız bu gelişim sürecinde ülkemize önemli değerler kazandırmıştır. Yönümüzü sürekli gelişim ve büyümeye odaklayarak yenilikçi ve sürdürülebilir fiyat politikaları üreten Türkiye'nin en büyük endüstriyel kağıt üreticisi haline geldik.

Yöntem Kağıt ailesi iştirakleri ve kendi öz kaynakları ile hiçbir finansal desteğe ihtiyaç duymadan büyümeye devam ediyor. Ticari felsefesini kendi yöntemlerimiz ile kendi ürünlerimiz şeklinde yoğuran Yöntem Kağıt dışa bağımlılığı yok etme konusunda firma içi arge çalışmalarının yanı sıra aynı zamanda ülkenin önde gelen bilim kuruluşları ile de işbirliği yaparak sürekli gelişim ve sürekli inovasyon yolunda emin adımlarla ilerlemektedir.

Yöntem Kağıt Ailesi Kuruluşları Türkiye'nin farklı illerinde kağıt sektöründe hizmet vermektedir. Zonguldak Çaycuma’da bulunan ESSEL markası ile hizmet eden fabrikamızda ham madde üretimi yapılmaktadır. Kocaeli – İzmit'te bulunan fabrikamız YÖNTEM markası ile endüstriyel ve ev kullanımı için tuvalet kağıdı, kağıt havlu ve kağıt peçete üretimi yapmaktadır. YÖNTEM OLUKLU fabrikamız oluklu mukavva üretimi görevini üstlenmiştir. ESSEN HOUSE inşaat sektöründe ESSEN AVM ise perakende satış sektöründe yer almaktadır.


Kalite
PolitikamızKALİTE POLİTİKAMIZ

“Kalite insan için bir haktır” sloganı ile yola çıkan Yöntem Kağıt ailesi kurulduğu günden bugüne sürekli olarak her ürettiği ürünün bir öncekinden daha kaliteli üretebilmek için durmaksızın çalışmaktadır. Firmamız bünyesinde bulunan AR-GE laboratuarlarımızda üretilen ürünler sürekli olarak değişik testlere tabi tutulurlar ve üretim prosesinde meydana gelebilecek hatalar en aza indirgenerek mükemmeli yakalama yolunda azimle ve durmaksızın çalışılır. Dünyada gelişen yeni teknolojiler sürekli olarak takip edilip inceleme altına alınır ve biz daha iyisini nasıl yaparız sorgusu ile daha iyisini üretebilmek için çaba sarfederiz.

Üretkenlik ve ülke ekonomisine katma değerler kazandırmak politikaları ancak çevre duyarlılığı ve “önce zarar verme” ilkesi göz önünde bulundurulduğunda değer kazanır ve işte ancak o zaman gerçek kazanımlar elde edilmiş olur. Doğanın bize sundukları sonsuz olmadığı gibi, mevcut kaynakların bir gün tükenebileceği üretim prosesinde yeni kaynaklar oluşturmak fikrini gündeme getirmiştir.

Yöntem Kağıt ailesi doğadan aldığını doğaya tekrar kazandıran ve asla çevreye zarar vermeyen bir üretim prosesi uygulayan sektörün lider kuruluşlarındandır.

Vizyonumuz

Üretim teknolojileri ve ürün yelpazesiyle kalitesini ve güvenilirliğini ispatlamış bir firma olarak yurt içi ve yurt dışında markalarımızı tüm dünyaya tanıtırken ülke ekonomisine katkıda bulunmak ve ihracat açığının giderilmesine katkıda bulunmak.
Ürettiğimiz tüm ürünleri dünya standartlarının üstünde bir kalitede üretmek, aynı zamanda uygun fiyat politikaları geliştirerek bunu tüm dünyadaki müşterilerimize sunarak marka bilinirliği ve türk mallarına güvenilirliği arttırmak.

Araştırma ve Geliştirme Faaliyetlerinin bir ürünün kalitesinin arttırılmasında en önemli unsur olduğu gerçeğini gözden kaçırmadan, karlılık ile gelişme ve büyümenin sürekliliğini sağlayarak çalışanlarımız ile birlikte ülkemize katma değer sağlamak.

Misyonumuz

Ülkemizin yerel kaynaklarını en verimli şekilde kullanarak, çevreye zarar vermeden üretim yapmak ve doğadan aldığımızı doğaya geri kazandırmak.
Tamamı yerli ham maddeler ile üretim yaparak kendimize ait teknolojiler geliştirmek ve kağıt sektöründe dışa bağımlılığı ortadan kaldırmak.
Üretim kalitemizi arttırmak ve daha iyisini üretebilmek için sürekli araştırma ve geliştirme yapmak.

Firmamızın önce ülkemizde daha sonra yurt dışında güçlü bür profile sahip olmasını temin etmek için firma güvenilirliğini arttırıcı çalışmalara ve öncelikli olarak insan faktörüne yatırım yapmak.
Sosyal sorumluluk bilincini yitirmeden sürekli gelişim sağlamak ve bunu halkımız ile paylaşmak.